категорії: новина

Зголодніли за культурою?

теґи: Б.-О. Горобчик, Забужка, Лазуткін, Місько

Ми, людожери племені комбаї з Нової Ґвінеї, нарід напрочуд культурний. Ще в XVIII столітті, коли до нас на великих кораблях приїжджали білі люди з невідомих земель, письменних із них (а таких тоді було небагато) ми з’їдали останніми. А оскільки з’їдали ми білих людей раціонально: спочатку ступні і кисті рук, потім ноги і руки, потім ґеніталії і язик, припалюючи рани вогнем, щоб наші запаси не стікали кров’ю і не псувались раніше часу, то письменні білі люди мали достатньо часу щоб передати племені свої знання. Тож вони віддали нам знання про Данте і Шекспіра, про Боккаччо і Петрарку, Сервантеса й Еразма Роттердамського, перед тим як віддати нам свої калорії…

Шулявка, де я тепер живу, дуже нагадує мені мою рідну Нову Ґвінею. Тут так само багато членів племені комбаї. Правда, тут значно холодніше ніж в моїй рідній Ґвінеї, та й письменні страви потрапляють мені тепер набагато рідше.

Проте і тут трапляється дещо цікаве. Наприклад, Подерв’янський. Його особливо часто цитували мені під гірчицею. «Герої, як відомо, не їбуться, і не сруть. Не кажучи вже про те, що в дитинстві ніхто з них не дрочив», - ці його слова викарбувані золотими літерами в скарбниці української літератури. Та чи справедливо це по відношенню до інших героїв української літератури я ще не вирішив.

Завдяки свободі слова та чудовим жовтим ресурсам на кшталт «ТаблоID’у» чи «V.I.P. на Ґлавреді», я точно знаю, що Ірочку Білик в дєцтвє забули в туалеті, тому вона така припиздєна, а про Наташу Могілєвську я ващє мовчу. У нас, в Новій Ґвінеї, таких згодовували особливо злим членам племені.

Але питання про укрліт залишається відкритим. Хто стане новим бойфрендом Міська Барбари, і чи носить труси Оксана Забужко? Чи дрочив в дитинстві Дмитро Лазуткін і чи відрізняє ґламур від епатажу Богдан-Олег Горобчик? Запитання не з легких. Проте я знайду відповідь на них! Зголодніли за культурою, як я? Ласкаво прошу в комору людожера! Ням-ням!

Щиро Ваш,

Людожер.